بخش کنترل کیفیت

هدف اصلی این بخش حصول اطمینان از تولید محصولی با کیفیت و منطبق با استاندارد های جاری می باشد.

وظایف کلی واحد کیفیت:

1.برنامه ریزی و تدوین استانداردها 

   تدوین طرح کنترلی استانداردهای درون سازمانی و معیارهای پذیرش بر اساس استانداردهای بین المللی IEC، نیاز های مشتری، قوانین و نیازمندی های سازمانی جهت کنترل مشخصه های مواد اولیه، فرایند تولید و محصول تولید شده از وظایف این واحد می باشد.

2.آزمون مواد اولیه و صدور تاییدیه:

   مواد اولیه ورودی به انبار جهت بررسی انطباق با استانداردها و معیارهای پذیرش موجود، نمونه برداری شده و آزمایشات مورد نیاز در داخل آزمایشگاه بر روی آنها انجام می گیرد و تاییدیه های لازم جهت تولید محصول صادر می شود.

3.بازرسی و آزمون حین فرایند تولید:

  در این بخش، کنترل و نظارت بر فرایند ساخت لامپ از ابتدا تا مراحل نهایی، انجام پذیرفته و مطابق طرح کنترلی تدوین شده بازرسی محصول و جداسازی محصولات نا منطبق در ایستگاههای تعریف شده، صورت می گیرد.

4.بازرسی و کنترل نهایی محصول:

  در این قسمت با نمونه برداری از محصولات تولید شده و انجام آزمایشات متعدد بر روی آنها در آزمایشگاه، کیفیت محصول مورد ارزیابی قرار می گیرد و در پایان تولید، پس از دریافت تاییدیه کنترل کیفیت، مجوز خروج محصول صادر می شود.

5.تجزیه و تحلیل اطلاعات اطلاعات:

   ثبت شده در مرحل مختلف کنترل و بازرسی یک محصول مورد تجزیه و تحلیل آماری قرار گرفته و نتایج حاصله جهت ارتقاء کیفیت و بهینه سازی روش تولید آن محصول بکار گرفته می شود.

تولید

واحد تولید شرکت باران تجارت پوریا، از نیروهای انسانی با تجربه و متخصص جوان  جهت تولید انواع محصولات روشنایی با تنوع بالا و بالاترین کیفیت استفاده می نماید. 

واحد چاپ با استفاده از دستگاه های چاپ اتوماتیک جهت پرینت مشخصات و گارانتی لامپ یکی از مهمترین واحد های تولید است که با راندمان بالا امکان چاپ همزمان روی چندین محصول مختلف را امکان پذیر می باشد.

دستگاه های تست قطعات و لامپ ها به صورت روزانه و دائمی در حین تولید جهت اطمینان از سلامت لامپ و کیفیت روشنایی و تطابق بالاست و تیوب استفاده می گردد.

میزهای مونتاژ تسمه نقاله دار، فرایند تکمیلی لامپ را با بالاترین راندمان میسر می سازند و تست های متعددی در طول مسیر مونتاژ قبل از تست نهایی روی این خط، انجام می گیرد.

تست Aging

در این مقطع کلیه محصولات در شرایط سخت کاری از قبیل دما، ولتاژ بالا و پایین، حالات مختلف قرار گیری محصول و با روشن و خاموش کردن مکرر تست می شوند.

بسته بندی

در واحد بسته بندی جعبه ها و کارتن های تولید شده با جدیدترین فناوری های چاپ و بسته بندی در کارخانجات دفتر داخلی، برای بسته بندی و خروج نهایی محصول از انبار کارخانه آماده می شود.